forum.organistae.cz

Fórum pro komunikaci mezi varhaníky
Právě je pon 28. kvě 2018 0:08:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Fórum je zatím čerstvé...
PříspěvekNapsal: pát 19. zář 2014 14:38:26 

Fórum je zatím čerstvě zprovozněné a je třeba jej otestovat. Proto se zde mohou objevovat různé pokusné zprávy jako je třeba tato. Kromě toho se mohou objevovat všelijaké problémy. Prosím Vás v takových případech o trpělivost.

Zdraví

Petr Borský alias Uživatelíček Pokusný

Předmět příspěvku: Re: Fórum je zatím čerstvé...
PříspěvekNapsal: pon 22. zář 2014 19:49:06 

Působím zejména jako: Chrámový varhaník
V této roli jsem: Amatér
Kde hraji: Budišov nad Budišovkou
Toto je samozřejmě výborný nápad. Má to částečně nahrazovat i některé věci z "varhanici.info" nebo jde pouze o diskuzní fórum? Jde mi hlavně o diskuze k výběreu písní pro jednotlivé svátky atd., protože z toho důvodu hlavně jsem varhanici.info navštěvovala... :shock:

PříspěvekNapsal: pon 22. zář 2014 21:04:14 

Kde hraji: Karlovy Vary
Ráda se připojuji k varhanickému fóru. ;)

PříspěvekNapsal: úte 23. zář 2014 8:28:42 

Kde hraji: Machov, Police nad Metují, Broumov
Také se připojuji a zdravím! :)

PříspěvekNapsal: úte 23. zář 2014 9:16:45 
Administrátor

Kde hraji: Býšť, kostel sv. Jiří
Díky za pozdravy, všechny Vás tu vítám.

Tyto stránky jsou skutečně pouze fórem pro diskusi, nikoliv nějakými redigovanými stránkami s varhanickým zpravodajstvím či podobným užitečným obsahem. Ty snad časem vzniknou rovněž, a to na již existující adrese organistae.cz. Záleží jen na tom, kolik se mi podaří vyšetřit času na jejich technickou přípravu. Dále už pak bude záležet jen na tom, zda se najde nějaký obsah, který bude stát za publikování. V tom ohledu bude vítán každý, kdo bude ochoten přiložit ruku k dílu.

Zároveň chci povzbudit každého příchozího, aby se neostýchal napsat, pokud si myslí, že zde něco chybí či přebývá nebo že by něco mělo být uděláno jinak. Budu rád za každý podnět.

PříspěvekNapsal: úte 23. zář 2014 17:36:39 

Působím zejména jako: Koncertní varhaník
V této roli jsem: Profesionál
Zdravím, líbí se mi nápad a technická stránka tohoto webu. Při registraci mi ale chyběla možnost zvolit více možností najednou. Například profi varhaník koncertní i chrámový. Naopak identifikaci "světský varhaník" považuji za zbytečnou, je-li v nabídce koncertní varhaník. A nepočítá se zde se statusem varhanní pedagog, který bych možná rovněž zařadil. V neposlední řadě není rozdělení na amatér a profesionál jen otázkou peněz, ale především vzdělání a dovedností.

PříspěvekNapsal: úte 23. zář 2014 20:28:29 

Kde hraji: Nové Město n. Met.; Praha – sv. Ludmila
Zdravím všechny přítomné a především administrátora, kterému bych chtěl poděkovat za iniciativu a také za volbu osvědčeného systému phpBB. :)

PříspěvekNapsal: úte 23. zář 2014 21:10:52 

Kde hraji: CItonice
Zdravím varhaníky vespolek! :) Je dobře, že něco takového nově vzniká a rád budu přispěvovatelem, jsem i varhanář, vyučen tomu v Krnovské varhanářské škole, tak i rád budu nápomocen ostatním řešit menší technické problémy s varhanama. :) Luboš

PříspěvekNapsal: úte 23. zář 2014 21:44:53 

Působím zejména jako: Chrámový zpěvák
Kde hraji: Hradec Králové
Zdravím všechny zaujaté hudebníky se smyslem pro moderní komunikační technologie! Tak jako jeden významný muž mohu i já prohlásit: "máte to tu pěkné". :mrgreen:

PříspěvekNapsal: stř 24. zář 2014 11:24:52 
Administrátor

Kde hraji: Býšť, kostel sv. Jiří
Též Vás všechny zdravím, jsem rád, jak se tu hezky scházíme.
varhanik.dfens píše:
...Při registraci mi ale chyběla možnost zvolit více možností najednou. Například profi varhaník koncertní i chrámový. Naopak identifikaci "světský varhaník" považuji za zbytečnou, je-li v nabídce koncertní varhaník. A nepočítá se zde se statusem varhanní pedagog, který bych možná rovněž zařadil. V neposlední řadě není rozdělení na amatér a profesionál jen otázkou peněz, ale především vzdělání a dovedností.

Máte pravdu, s tou kategorizací uživatelů také nejsem spokojen. Ale mám strach, že čím víc se budeme snažit správně postihnout všechny varianty a jejich možné kombinace, tím složitější a nepřehlednější bude registrace.

"Světského varhaníka" tam asi nechám, dokážu si představit někoho, kdo je schopen na úřadě nebo někde na zámku odehrát svatbu a přesto to není koncertní varhaník. A chrámový také ne, protože se kostelu vyhýbá jak čert kříži - takoví lidé, bohužel, jsou.

Naopak toho pedagoga bych tam mohl přidat, jen je otázka, zda by to měla být zvláštní kategorie či možnost volby typu "jsem pedagog v oboru". A už jsme zase u toho. Takových kombinací by tam mohlo být a nebude snadné vymyslet to tak, aby se v tom uživatelé neztráceli - nesmíme zapomínat, že ne každý má "informatického ducha".

Co se amatérismu a profesionality týče, záměrně jsem toto členění chtěl zachovat v původním slova smyslu - tedy amatér, fr. amateur = milovník či ctitel (oboru), profesionál = ten, jenž má obor jako profesi. Vím, že ten přenesený význam je dnes asi častěji užívaný a rovněž je mi jasné, že i zde jsou možné kombinace, které navíc vyjádřeny zvolenými slovy by nevyzněly příliš srozumitelně (amatérský profesionál nám nedává takový smysl jako milovník oboru své profese).

Je zajímavou myšlenkou umožnit uživateli ohodnotit úroveň svého umění, ale to už opravdu nevím, jak udělat, aby to bylo vypovídající. Jistě by to byla nepovinná položka, ale jaká? Třeba "nejobtížnější skladba, kterou jsem nastudoval(a)"? Hnidopich by se pak mohl zeptat: "A dalo se to poslouchat?" ;)

V každém případě děkuji za připomínky, určitě o nich popřemýšlím a zkusím zapracovat.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina