forum.organistae.cz

Fórum pro komunikaci mezi varhaníky
Právě je úte 17. črc 2018 17:50:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Na čem cvičíte?
PříspěvekNapsal: úte 23. zář 2014 12:16:19 
Administrátor

Působím zejména jako: Chrámový varhaník
V této roli jsem: Amatér
Kde hraji: Býšť, kostel sv. Jiří
Jeden známý, mimochodem vynikající muzikant, rád říká, že "bez cvičby není umby". Sám na sobě pozoruji pravdivost jeho tvrzení. Nyní jako čtyřicátník doháním, co jsem jako kluk zanedbal v lidušce, kam jsem se chodil učit hře na klavír a horko těžko se snažím získat dovednosti potřebné varhaníkovi. Jednou z nich je i hra na pedál, kterou díky absenci cvičného nástroje můžu cvičit jen v kostele, kde však máme pedál s krátkou oktávou, na kterém leccos jde zahrát jen těžko a něco vůbec. Proto chci provětrat téma, které před lety proběhlo na fóru varhanici.info a položit Vám otázku: Na čem cvičíte?

Předmět příspěvku: Re: Na čem cvičíte?
PříspěvekNapsal: úte 23. zář 2014 13:28:21 

V této roli jsem: Profesionál
Kde hraji: Melč, Radkov
Dobrý den všem,
tak jako stránky varhaníci.info morálně zestárly, tak taky moje stránky http://www.varhanydoma.czweb.org morálně zestárly a chce to je zaktualizovat. Každopádně dostavěl jsem dům, přestěhoval se a nyní mám i více času na varhany a dodělání restů. Vývoj šel dál a i já jsem již někde jinde.
To co je na stránkách pořád platí. Elektronika se malinko změnila, něco ubylo. V počítači již také napoužívám mima32. Testuji Hauptwerk, My organ, Wurlitzer a.p. Dotykový monitor už mám taky koupený, takže nejenom registry od stolu.
Máme zimu na krku. Takže to chci nějak dotáhnout do nějakého konce. I když stále je co vylepšovat .
Právě teď jednomu dalšímu pomáhám s přestavbou jeho 2xmanuál+pedál. Dám pak foto, co si vyrobil sám. Je to opravdu pěkná práce. Původně používal Midiorg, ale taky už přestával stačit a výkon počítačů šel nahoru.
Myslím si, že bychom tu diskuzi mohli rozvinout a dát hlavy dohromady. Třeba bychom společně našli nějaké zajímavé cesty a nápady. Já jich mám ještě hodně.

PříspěvekNapsal: stř 24. zář 2014 11:55:19 
Administrátor

Kde hraji: Býšť, kostel sv. Jiří
jedlickapetr píše:
...tak jako stránky varhaníci.info morálně zestárly...

Já si nemyslím, že morálně zestárly. V této své podobě by jistě dobře sloužily i nadále. Problém asi byl s nekompatibilitou jejich redakčního a diskusního systému s hostingovými službami, ale to spíš hádám. Jejich administrátor by k tomu jistě napsal víc. V každém případě jsem mu vděčný, že zde tyto stránky byly a stále jsou - byť nyní již s omezenou funkčností.

jedlickapetr píše:
...Testuji Hauptwerk, My organ, Wurlitzer a.p. ... Myslím si, že bychom tu diskuzi mohli rozvinout a dát hlavy dohromady...

To je dobrý nápad - hodný založení nového tématu v této kategorii.

PříspěvekNapsal: pát 06. lis 2015 23:45:23 

Kde hraji: sv. Norbert, Praha
Okrem kostolov je to domaca zostava klavesy+pedale+PC+GrandOrgue. Ak clovek sa chce niekam posunut, musi mat na cvicenie nieco aj doma, inac sa o neda stihnut

P.S. Az ked som pred cca 10 rokmi zistil, ze je mozne podobnu domacu zostavu urobit, tak sa myslienka navratu ku hraniu posunula z oblasti fikcie do oblasi vazneho uvazovania.:-)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina